Leven met wespen: van een wespennest kan je genieten

Ga naar Agenda

Over dit evenement:

Datum: woensdag 25 juni 2025
Tijden: 19:30 tot 21:00
Locatie: Groeneweerd
, Deventer

Een wespennest bij je huis? Het kan zomaar zijn dat je het gevaar groter inschat dan het echt is. Nathan Veenstra van de Wespenstichting vertelt deze avond alles over de meest voorkomende sociale wespen in Nederland, en waarom een wespennest vaak geen problemen hoeft op te leveren.

Een nest van de Saksische wesp in de tuinkast van een tiny house in De tuinen van Zandweerd was de aanleiding voor deze informatieve avond. Het nest kon niet blijven zitten, en zo kwam de bewoner van het huis in contact met de Wespenstichting. Het nestje werd eind mei verplaatst en geadopteerd door verplaatser Nathan Veenstra.

Maak deze avond kennis met de verschillende sociale wespensoorten in Nederland, hun nut, en wat je kan doen als je een wespennest bij huis ontdekt. Een interactieve avond zonder PowerPoint-presentatie, maar mét (lege) wespennesten en een heel enthousiaste wespenliefhebber.